Trávení kaseinu

vše co má souvislost se správnou stravou

Moderátoři: pascal, keba

valerius

Příspěvekod valerius » 26. říj 2006 0:30

ja do toho moc nevidim, ale kdyz uz zminujes ten casein na noc...mam ten dojem, ze lidske telo kasein v pokrocilem veku neumi vubec zpracovat(enzym, ktery pomaha travit casein se prestava tvorit asi ve veku 2 let), takze pak bilkovina prechazi do krve a zatezuje to dost jatra...

rachel

Příspěvekod rachel » 26. říj 2006 8:45

valerius píše:ja do toho moc nevidim, ale kdyz uz zminujes ten casein na noc...mam ten dojem, ze lidske telo kasein v pokrocilem veku neumi vubec zpracovat(enzym, ktery pomaha travit casein se prestava tvorit asi ve veku 2 let), takze pak bilkovina prechazi do krve a zatezuje to dost jatra...

a co s tím caseinem asi dělá? do 2 let? a proč je teda z větší částy mateřský mlíko syrovátková bílkovina a ne casein? kde se v tobě vůbec vzal ten dojem?
nervu váhy, nejedu mrtvoly, či dřepy. jsem plážovej

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 26. říj 2006 10:44

Ohledně mlíka... jestliže znamená přebytek kalorií, jež nedokážeš spálit, nepij ho, jestli máš problémy s nočním pomočováním, protože před spaním piješ mlíko, nepij ho, jestli máš alergii na mléčné produkty, jsi laktózově intolerantní nepij ho, jestli věříš všem kulturistickým mýtům, nepij ho, jesti věříš, že mlíko je kravské semeno, nepij ho.... jestli hledáš dobře absorbovatelný zdroj vápníku, pij ho, jestli chceš využít pozitiv, jaké má casein na nárůst svalové hmoty, pij ho.

Je mlíko před spaním dobré? Správná odpověď je: záleží na tom, na tom, a taky na tom... a nesmím zapomenout na...

Krátce řečeno, není krátká odpověď.

Ještě k podávání caseinu před spaním: Dr. John Berardi - Bedtime story tu

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 26. říj 2006 15:27

valerius píše:ja do toho moc nevidim, ale kdyz uz zminujes ten casein na noc...mam ten dojem, ze lidske telo kasein v pokrocilem veku neumi vubec zpracovat(enzym, ktery pomaha travit casein se prestava tvorit asi ve veku 2 let), takze pak bilkovina prechazi do krve a zatezuje to dost jatra...

hledal jsem dost dlouho hodnověrnou studii, která by toto potvrzovala a nenašel jsem, ale přesto se mi podařilo najít něco co tady zmiňuješ. S tímhle názorem jsem se setkal na stránce výživové sekty vitariánů. Tahle společnost přijímá zásadně syrovou stravu a odmítá mléčné výrobky a vědecké poznatky(!). Krom toho podle nich je konzumace vlastní moči ok. WTF? :blink:
Pročítal jsem i jejich diskusní fórum... dostal se tam kulturista s nickem BigOne. Se svými názory tam byl pochopitelně za exota a za chvíli byl sepsut fanatickými vitariány. Po několika příspěvcích fórum nejspíš opustil, nebo dostal ban nevim...
Každopádně nepovažuju to za hodnověrný zdroj.

valerius

Příspěvekod valerius » 26. říj 2006 20:38

rachel píše:a co s tím caseinem asi dělá? do 2 let? a proč je teda z větší částy mateřský mlíko syrovátková bílkovina a ne casein? kde se v tobě vůbec vzal ten dojem?

Nak nechapu co chces rict.
Kazdopadne kasein je normalne bilkovina, ktera je obsazena v materskem mlece a kterou pomaha travit enzym, ktery je produkovan brzlikem a toto asi ve dvou letech ustava.
BTW: Kravske mleko obsahuje kaseinu podstatne vice nez materske

Nicmene ja tu na tom netrvam, jen rikam, co sem tak ruzne zaslechl. Nejake overene a hodnoverne studie sem take nenasel(pro ani proti)

rachel

Příspěvekod rachel » 26. říj 2006 20:59

jak nechápu-prostě nevím, proč by tělo nemělo zpracovávat kasein............

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 26. říj 2006 21:16

valerius píše:Kazdopadne kasein je normalne bilkovina, ktera je obsazena v materskem mlece a kterou pomaha travit enzym, ktery je produkovan brzlikem a toto asi ve dvou letech ustava.

Kravské mléko má zhruba 80 % kaseinu a 20 % syrovátky. A teď Valeria jen doplním. Jedná se o enzym laktázu. Po tom, co matky přestanou kojit brzlík přestane tento enzym vylučovat. Děje se tak u všech savců včetně člověka. Ovšem jsou lidé, především v severní Evropě, u nichž laktáza nepřestává fungovat. Tato minorita bývá částo nazývána jako "laktózově persistentní".

Zdroj: http://www.foodintol.com/dairy.asp

rachel

Příspěvekod rachel » 26. říj 2006 21:22

tak jaký je poměr bílkovin v mateřským mlíce a že v tom od kravičky je cca obracenej asi víme......ale kdybychom teda ten kasein netrávili, tak co? to by to v těle fungovalo jak s alkoholem? :lol: no já nevím.......každopádně dík za nový teorie a rozšíření obzorů :wink:

Reginald
Supporter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Reginald » 10. bře 2007 22:07

Dovolím si ocitovat část příspěvku od simona z diskuze o nadýmání na RW.
Doposud jsem bral informace o špatném snášení kaseinu kravského mléka jako víceméně neopodstaněné výkřiky do světa od veganů a podobných pochybných individuí. Když ale tohle napsal i simon, který nás všechny (snad se nikdo neurazí :-) ) svými znalostmi hravě strčí do kapsy, tak mi to začalo dost vrtat hlavou...
simon píše:...Druha cesta vede pres zmenu skladby alergizujicich proteinu (nebo i sacharidu a balastu) ve strave. Dodnes se vedou spory o efekt kaseinu. Muj osobni nazor je ten, ze kasein do stravy dospeleho cloveka nepatri a u ditete je jeho konzumace zlocin. Kasein je zrejme nejsilnejsi siroce konzumovany alergenni protein. U citlivejsich jedincu je priznak jeho naduzivani siroce znamy a v nekterem z topicu ho nekdo vyborne popsal (od zapachu z ust az po strevni problemy a kozni problemy). Je naivitou a hlouposti vetsinove populace, ze zije v domeni, ze pokud se tyto priznaky neprojevuji, nema na ne tento protein vliv. Ale stejne ak bych tady mohl psat o vysocine nebo kabanosu, ale kdyz ctu nektere zdejsi blogy, asi bych byl vyobcovan, takze budu drzet hubu. Chci predne rici - zmenit skladbu proteinu. Prospeje to (vlastni zkusenost) jak efektu jejich vstrebavani, tak vylepsi celkove stav organismu (nezapominat, ze traveni je energeticky narocny proces). Velke otazniky jsou nad syrovatkovym proteinem. At jiz nativnim (lec ultrafiltrovanym), tak enzymaticky upravenym. Proti kaseinu a mlecnym vyrobkum jako takovym je to svata bilkovina, ale neprehanet...

Omyly a myty:
- tvaroh je zaklad (debilita, tvaroh akorat zahleni strevni trakt a vyradi traveni na radu hodin)
- rozdelavat napoje v mlece (viz vyse - v zaludku se srazi kasein)
- hodne ovoce (totalni blbost - ovoce jednak obsahuje ze spektra obsazenych sacharidu nejvice sacharozu, ktera prilis to zivotniho stylu fitnes nepatri, dale mnozstvi organickych kyselin, ktere drazdi cely travci trakt a ledviny a nakonec skladba sacharidu v ovoci podporuje hnilobne a plisnove procesy ve strevech)
- zelenina varena a dusena je na nic (ano, z hlediska hladin nekterych vitaminu mozna. Ale je nedocenitelna z hlediska dostupne makrovlakniny a mineralu)

bestial
Coach

Příspěvekod bestial » 10. bře 2007 22:22

tyn typek zruinoval moj svet :o

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 10. bře 2007 22:43

Reginald píše:Dovolím si ocitovat část příspěvku od simona z diskuze o nadýmání na RW.
Doposud jsem bral informace o špatném snášení kaseinu kravského mléka jako víceméně neopodstaněné výkřiky do světa od veganů a podobných pochybných individuí. Když ale tohle napsal i simon, který nás všechny (snad se nikdo neurazí :-) ) svými znalostmi hravě strčí do kapsy, tak mi to začalo dost vrtat hlavou...
simon píše:...Druha cesta vede pres zmenu skladby alergizujicich proteinu (nebo i sacharidu a balastu) ve strave. Dodnes se vedou spory o efekt kaseinu. Muj osobni nazor je ten, ze kasein do stravy dospeleho cloveka nepatri a u ditete je jeho konzumace zlocin. Kasein je zrejme nejsilnejsi siroce konzumovany alergenni protein. U citlivejsich jedincu je priznak jeho naduzivani siroce znamy a v nekterem z topicu ho nekdo vyborne popsal (od zapachu z ust az po strevni problemy a kozni problemy). Je naivitou a hlouposti vetsinove populace, ze zije v domeni, ze pokud se tyto priznaky neprojevuji, nema na ne tento protein vliv. Ale stejne ak bych tady mohl psat o vysocine nebo kabanosu, ale kdyz ctu nektere zdejsi blogy, asi bych byl vyobcovan, takze budu drzet hubu. Chci predne rici - zmenit skladbu proteinu. Prospeje to (vlastni zkusenost) jak efektu jejich vstrebavani, tak vylepsi celkove stav organismu (nezapominat, ze traveni je energeticky narocny proces). Velke otazniky jsou nad syrovatkovym proteinem. At jiz nativnim (lec ultrafiltrovanym), tak enzymaticky upravenym. Proti kaseinu a mlecnym vyrobkum jako takovym je to svata bilkovina, ale neprehanet...

Omyly a myty:
- tvaroh je zaklad (debilita, tvaroh akorat zahleni strevni trakt a vyradi traveni na radu hodin)
- rozdelavat napoje v mlece (viz vyse - v zaludku se srazi kasein)
- hodne ovoce (totalni blbost - ovoce jednak obsahuje ze spektra obsazenych sacharidu nejvice sacharozu, ktera prilis to zivotniho stylu fitnes nepatri, dale mnozstvi organickych kyselin, ktere drazdi cely travci trakt a ledviny a nakonec skladba sacharidu v ovoci podporuje hnilobne a plisnove procesy ve strevech)
- zelenina varena a dusena je na nic (ano, z hlediska hladin nekterych vitaminu mozna. Ale je nedocenitelna z hlediska dostupne makrovlakniny a mineralu)

Kdo je simon? Zas tak RW nesleduju tak nevim... Tučně jsem zvýraznil, co je pro mě nejvíc důležitý. Každopádně díky za info.

ghetto
Supporter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ghetto » 10. bře 2007 22:52

ty vole tu fakt niekto take zle skusenosti s tvarohom ?
cinka je moja ryba, posilovna more a zranenia zraloky, vzdy vsak vyplavam znova

Reginald
Supporter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Reginald » 10. bře 2007 22:56

J_Dogg píše:Kdo je simon? Zas tak RW nesleduju tak nevim... Tučně jsem zvýraznil, co je pro mě nejvíc důležitý. Každopádně díky za info.

Vyhledej si tam jeho příspěvky. Garantuju ti, že nebudeš rozumět ani polovině z toho co píše :-)
EDIT: Aha, tak vyhledávání nefunguje...

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 10. bře 2007 23:08

Shodnu se s Jurassem. V různých diskusích dokážou např. lidi, co mají různé intolerance najít 101 vědeckých argumentů pro svůj problém (od svých učitelů chemie, vědeckých studií bla bla), který jimi podkládají a okamžitě jej vztáhnou na všechny. Já s kaseinem nemám problém.

Jurass píše:kasein je hodnotná bílkovina, jedna z nejužitečnějších
Alergie na kasein? pravděpodobně geneticky podmíněná u méně než 3% dětí? Nestraš tu s ní... pravdivě, znáš někoho kdo trpí alergií na kasein?
Nejen já se jím cpu ve vekých dávkách léta a nic nepociťuji... náhoda?

http://www.foodintol.com/dairy.asp

Reginald
Supporter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Reginald » 11. bře 2007 9:24

J_Dogg píše:Shodnu se s Jurassem. V různých diskusích dokážou např. lidi, co mají různé intolerance najít 101 vědeckých argumentů pro svůj problém (od svých učitelů chemie, vědeckých studií bla bla), který jimi podkládají a okamžitě jej vztáhnou na všechny. Já s kaseinem nemám problém.

Jurass píše:kasein je hodnotná bílkovina, jedna z nejužitečnějších
Alergie na kasein? pravděpodobně geneticky podmíněná u méně než 3% dětí? Nestraš tu s ní... pravdivě, znáš někoho kdo trpí alergií na kasein?
Nejen já se jím cpu ve vekých dávkách léta a nic nepociťuji... náhoda?

http://www.foodintol.com/dairy.asp

A proti tomu právě stojí:
simon píše: Je naivitou a hlouposti vetsinove populace, ze zije v domeni, ze pokud se tyto priznaky neprojevuji, nema na ne tento protein vliv.
[/quote]

Proběho mi hlavou, že bych mohl tak na měsíc kasein vyřadit z jídelníčku a pozorovat jestli nenastane nějaká změna. Ale po otevření ledničky mi došlo že to nejde, protože bych neměl co jíst.. K snídani vločky s mlíkem, ke svačině sýry/cottage, k obědu třeba bramborová kaše atd a jít spát bez vaničky tvarohu si neumím představit... prostě je to všude :-D

Zpět na “Výživa/diety”